Start
PDF Drukuj Email

Zmiany w klubie

17.02.2016 roku na trzecim w tym roku Walnym Zebraniu Członków MUKS Sparta, po złożeniu rezygnacji z powodów osobistych i rodzinnych przez Prezesa, Sekretarza, Skarbnika i dwóch pozostałych członków zarządu, został wybrany nowy Zarząd Klubu. Ustępujący Zarząd zadbał o wsparcie finansowe dla klubu, składając 11.02.2016 roku ofertę o przyznanie środków przez Miasto na prowadzenie sekcji piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży (głównie pensje dla trenerów).

Przebieg spotkania:

Na początku spotkania zostały przedstawione informacje o ofercie i o sytuacji finansowej i merytorycznej klubu, które zostały przyjęte przez zebranych jednogłośnie. Wywiązała się natomiast dyskusja na temat trenerów, Rodzice bardzo krytycznie wypowiadali się o pracy trenerów, szczególnie swoje zarzuty kierowali do trenerki grupy zaawansowanej, która ich zdaniem, przez swój brak zaangażowania i profesjonalizmu zniechęcała zawodników do uczestniczenia w treningach. Niezrozumiały dla obecnych był brak zajęć od stycznia bieżącego roku, skoro trenerzy zgodnie z umowami z Klubem, do końca grudnia otrzymali pełne wynagrodzenie, to chyba powinni kontynuować swą pracę mówili Rodzice. Jednak do 17.02.2016r żaden z trenerów nie złożył oficjalnej rezygnacji ze współpracy, nie rozliczył się ze sprzętu jaki jest na stanie trenera bez którego trening jest niemożliwy ani nie wyraził woli podpisania umowy o kontynuacji pracy, takimi poczynaniami sparaliżowano funkcjonowanie Klubu. Do 17.02.2016r trenerzy nie rozliczyli się również ze składek za grudzień 2015r.

W dalszej części spotkania Rodzice, po zapoznaniu się z sytuacją klubu jednogłośnie przyjęli przedstawione sprawozdania finansowe i merytoryczne , następnie przyjęli rezygnację z pełnionych funkcji Zarząd Klubu i przystąpili do wyboru nowego Zarządu. Po zgłoszeniu kandydatów i przeprowadzonym głosowaniu do Zarządu weszło pięć osób, które z pośród siebie wybrały Prezesa – Jacka Koczkodona, Sekretarza – Bartosza Kopańczuka, Skarbnika - Arkadiusza Wojciechowskiego oraz członków Zarządu – Jolantę Wilczek i Katarzynę Gawryjołek.

 

 

Wszystkim Członkom Naszego Klubu dziękuję za dotychczasową współpracę i życzę nowemu Zarządowi samych sukcesów.

Anna Dębska

 
Email

 

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Sparta Legiony Otwock
jest klubem skupiającym w swoich szeregach młodzież
z terenu Otwocka i okolic.

 


 
PDF Drukuj Email

Treningi odbywają się w:

Sala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 12
im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Andriollego 76
(SP12)

i

Sala Sportowa Gimnazjum nr 2
im. Ireny Sendlerowej
ul. Poniatowskiego 47/49
(Gim Nr2)

Treningi:

Grupy Początkujące

Trener: Paweł Łyżwa

Wtorek 16:30 - 18:00 Gim Nr2

Czwartek 19:00 - 20:00 SP12

Sobota 12:00 - 13:00 SP12


Grupy Zaawansowane

Trener:

Poniedziałek 17:00 - 18:30 Gim Nr2

Poniedziałek 18:30 - 20:00 Gim Nr2

Środa 17:00 - 18:30 Gim Nr2

Środa 18:30 - 20:00 Gim Nr2

Sobota 9:00 - 10:30 SP12

Sobota 10:30 - 12:00 SP12

 
PDF Drukuj Email

MŁODZIEŻOWA PLAŻÓWKA PO RAZ KOLEJNY NA PLAŻY MIEJSKIEJ NAD ŚWIDREM

W miniony weekend otwierający ostatni miesiąc wakacji, na plaży miejskiej w Otwocku odbył się turniej siatkówki plażowej skierowany do młodzieży z Otwocka i okolic. Rozgrywki zostały zaplanowane i zorganizowane przez klub sportowy MUKS Sparta Legiony Otwock we współpracy z władzami miejskimi, które współfinansowały nagrody dla trzech najlepszych zespołów z każdej kategorii.


Tych było planowo cztery, ale jako że pogoda dopisała, a turniej cieszył się popularnością, chętni zaproponowali rozegranie meczy w dodatkowej kategorii mikst z zachowaniem podziału na grupę starszą i młodszą, a że do dyspozycji były dwa boiska, czasu starczyło do ich rozegrania.


Najlepszymi w kategorii dziewcząt młodszych (szkoła podstawowa) po zaciętej walce okazały się Paulina Wiewióra i Nina Rydelek „Celes” z Celestynowa, a kolejne medale zdobyły Sonia Lewandowska i Julia Drachel z Otwocka (srebrne) oraz Oliwia Swat i Wioleta Sobecka „Ptysie” z Celestynowa (brązowe). W kategorii chłopców młodszych, osiągnięciem pierwszego miejsca mogą pochwalić się Rafał Możdżonek i Łukasz Gryz „Perła” z Celestynowa, srebrem Dawid Król i Mikołaj SosikBylejak” z Celestynowa, zaś brązem Jakub Mrozik i Mateusz Kubajek „Lwy” z Otwocka. Jeśli chodzi o starszych zawodników (gimnazjum oraz liceum), najlepszym żeńskim zespołem okazał się ten tworzony przez Izabelę Glinkiewicz i Ewę Ignut z Otwocka. Niewiele gorsze były Kamila Staluszka i Aleksandra Szymańska z Otwocka zdobywając drugie miejsce oraz Anita Krawczyk i Mariola Piasecka „Czerwone” z Warszawy z wywalczonym brązem. Na pierwszym miejscu w kategorii chłopców uplasowali się Adrian Miernicki i Bartek Kowalski „Jogi i Bąbel” z Celestynowa. Krzysztof Bogdanowicz i Mateusz Matosek „Gwiazdy” z Celestynowa zdobyli srebro, a Dominik Zduńczyk i Jakub Górski „Kolejorz” z Celestynowa. wywalczyli trzecią pozycję. W drużynach mieszanych, tzw. mikstach w grupie młodszej najlepiej zaprezentowali się Oliwia Swat i Rafał Możdżonek , a Paulina Wiewióra i Dawid Król oraz Julia Drachel i Mateusz Kubajek zajęli kolejno drugie oraz trzecie miejsce. W grupie starszej pierwszą pozycję wywalczyli Izabela Glinkiewicz i Adrian Miernicki, drugim najlepszym zespołem okazali się Aleksandra Szymańska i Dominik Zduńczyk, a trzecim Kamila Staluszka i Krzysztof Bogdanowicz.

Na trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii oraz grupie – poza medalami i pucharami - czekały nagrody, m.in. torby sportowe firmy „adidas” i „puma”oraz plecaki firmy „puma”.

Poza wielkimi emocjami, świetną atmosferą i piękną siatkówką, na kibiców czekały także dodatkowe atrakcje. Można było obejrzeć pokaz pierwszej pomocy, spróbować swoich sił w resuscytacji fantoma oraz zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom cukru we krwi.


Wygląda na to, że siatkówka plażowa niezmiennie cieszy się sporą popularnością wśród młodych mieszkańców Otwocka i okolic, a rozgrywki turniejowe powoli stają się wakacyjną plażową tradycją!

Patrycja Dębska

 

FOTO z imprezy

1 sierpnia 2015

2 sierpnia 2015
 
PDF Drukuj Email

Jeśli ktoś jeszcze nie rozliczył 1% swojego podatku może zastanowić się nad przekazaniem go dla Mai


 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
W tym miejscu można zobaczyć wszystkich którzy wspomagają działalność naszego klubu
.
Copyright © 2018 MUKS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.